PARIS
Caracteristici:
- Aspect excepțional datorită balustradei elegante în trepte
- Raport calitate-preț bun datorită selecției mai mici de culori și mărimi
- Trepte grosime de 35 mm, realizate din masiv cu finisaj lăcuit de înaltă calitate
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Diametru: 140 cm
- Înălțime maximă a podelei: 329 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.050,00 € până la 1.450,00 €
Descriere:
Scara spiralată din Paris atrage cu adevărat atenția în orice sufragerie datorită balustrada nobilă pe trepte. În același timp, este alegerea ideală pentru cei care apreciază raportul calitate-preț. Paris este unul dintre modelele mai ieftine de la Minka. Motivul este o selecție mai mică de culori și mărimi.
Design flexibil:
Scara din Paris are un diametru de 140 cm, care poate fi folosită în multe spații de locuit. Treptele sunt realizate din lemn masiv de și sunt acoperite cu un lac de înaltă calitate, astfel încât suprafața strălucește ușor. Pe de altă parte, există o alegere de culori metalice: aici poți alege între negru mat, gri sau alb.
Utilizare sustenabilă:
Lemnul de pentru trepte provine din Europa. Piesele metalice sunt produse de Minka în Austria și finisate la suprafață în propriul departament de vopsire cu pulbere. Datorită materialelor de înaltă calitate, calitatea bună a produsului și o durată de viață lungă sunt garantate.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 140 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 11 trepte + platformă până la 282 cm, 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 145 x 140 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 19,0 – 23,5 cm |
| Adâncimea performanței | 17,2 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 22° |
| Lățimea peroanelor | 75 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_ParisKonfigurationen_Paris-Berlin_140 cm
Datenblatt_Paris tehnic
Video de asamblare






