Composity este o scară interioară cu design personalizat, patentată internațional, care combină un aspect modern, siguranță maximă și confort maxim. Aspectul transparent, fără șuruburi, este creat de soluții tehnice inovatoare și o selecție deosebit de înaltă de materiale – de la masiv până la structuri din oțel vopsit cu pulbere epoxidică.
Repere ale produsului
- Suporturi laterale modulare realizate din oțel vopsit cu pulbere
- Două adâncimi ale șenului: 23 sau 25 cm
- Ajustarea înălțimii prin distanțiere transparente din policarbonat
- Trepte realizate din lemn solid de articulat cu degete, lăcuită pe bază de apă
- Atașare robustă de balustradă de oțel la oțel
- Balustradă realizată din lemn masiv de, asortată pe culori
- Viraje flexibile: platformă care economisește spațiu sau platformă clasică, reglabilă cu două fețe
Compozitul combină designul modern cu precizia tehnică – ideal pentru proiecte solicitante de design interior care cer eleganță, stabilitate și personalizare.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | – Alb, – Alb 84, – Ciment, – Natural, – Nisip, – Nuc, – Porumbelă, – Wenge |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | Lemn |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 trepte / 11 înclinații pentru 193 – 269 cm, 11 trepte / 12 înclinații pentru 210 – 294 cm, 12 trepte / 13 înclinații pentru 228 – 318 cm, 13 trepte / 14 înclinații pentru 245 – 343 cm, 14 trepte / 15 înclinații pentru 263 – 367 cm, 15 trepte / 16 înclinații pentru 280 – 392 cm, 16 trepte / 17 înclinații pentru 298 – 416 cm, 9 trepte / 10 înclinații pentru 175 – 245 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 416 cm |
| Stufenbreite | 74 cm, 84 cm, 94 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 74 cm, 84 cm, 94 cm |
| Treppengeländer | Bare verticale pentru balustradă, Bare verticale pentru balustradă cu acorduri mai joase |
| Adâncimea performanței | 23 cm sau 25 cm |
Documentație tehnică
Montageanleitung_COMPOSITY_Geländer cu balustradă
verticalăMontageanleitung_COMPOSITY_Geländer cu centurile
inferioareDatenblatt_COMPOSITY tehnic
Video de asamblare
Realizări
Configurator
Vă rugăm să folosiți configuratorul și să ne contactați prin formularul de contact. (În rest, contact direct cu producătorul, care nu este dorit)








































































