RINTAL MINI TURN
Caracteristici:
- Design inovator și modern în șic-ul industrial
- Piese metalice impresionante combinate cu trepte de lemn ușor curbate
- Lemn de înaltă calitate în
- Piese metalice vopsite cu pulbere, gri sau alb
- Înălțime maximă a podelei: 357 cm
Brand: Rintal (IT)
Timp de livrare: 3-4 săptămâni
Interval de prețuri: 1.650,00 € până la 3.150,00 €
Scară configurabilă care economisește spațiu – design în spirală
Această scară compactă care economisește spațiu combină economisirea spațiului, funcționalitatea și siguranța într-un sistem bine gândit. Treptele triunghiulare, balustrada pentru stâlpi și eleganta balustradă din lemn o fac o soluție ideală pentru spațiile în care fiecare centimetru contează – fără a compromite confortul sau stabilitatea.
Etape
Scara este echipată cu trepte solide din lemn , care oferă o adâncime a treptelor de până la 24 cm, o lățime de 60 cm și o grosime de 29 mm .
Datorită formei speciale a treptelor, spațiul disponibil este folosit optim, asigurând totodată un acces plăcut și sigur.
Pantă și variante de montare
Înălțimea poate fi ajustată flexibil între 20 cm și 24 cm (primul pas fix 20 cm).
În funcție de situația camerei, scara poate fi instalată astfel:
- Design drept
- 1× Înfășurat (formă de L)
- 2× Înfășurat (în formă de U)
Se pot adăuga trepte suplimentare pentru a extinde scara până la o înălțime maximă de 357 cm .
Balustrade
Balustrada standard constă din stâlpi metalici și o balustradă din lemn, care este livrată într-o culoare care se potrivește cu cea a treptei selectate.
Combinația dintre metal și lemn conferă scării un aspect modern și armonios și, în același timp, asigură siguranța.
Domeniul de livrare (set standard)
- Construcție metalică pentru înălțimi de până la 260 cm (inclusiv banda de rulare)
- 10 niveluri pentru versiunea de bază pură
- Balustradă cu o singură latură
- Balustradă din lemn
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Formă de L, formă de U |
| Material Stufen | – Alb – Lăcuit, – Alb 84, – Ciment, – Natural, – Negru, – Nisip, – Nuc, – Porumbelă, – Wenge |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere |
| Balustrada | Lemn |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 10 trepte + platformă pentru 241 – 285 cm, 11 trepte + platformă pentru 261 – 309 cm, 12 trepte + platformă pentru 281 – 333 cm, 13 trepte + platformă pentru 301 – 357 cm, 8 trepte + platformă pentru 201 – 237 cm, 9 trepte + platformă pentru 221 – 261 cm |
| Podest | Gewendelt mit einem Podest, Gewendelt mit zwei Podesten |
| Lungimea planului etajului | 10 trepte + platformă: 137 cm, 11 trepte + platformă: 149 cm, 12 trepte + platformă: 161 cm, 13 trepte + platformă: 173 cm, 14 trepte + platformă: 185 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 356 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Lățimea scărilor | 61 cm |
| Adâncimea performanței | 24 cm |
| Stufenbreite | 58 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 58 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 20,0 – 24,0 cm |
| Forța treptelor | 2,9 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,5 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |


















