SWITCH
Caracteristici:
- Scară spiralată excepțională din lemn și oțel
- Opțiuni de design flexibile datorită pașilor reversibili
- O gamă largă de variante de lemn:, stejar, colorat la nuc și alb colorat
- Piese din oțel și balustradă din PVC în negru, gri sau alb
- Trei diametre disponibile: 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 2951 mm
Înălțimea podelei: până la 295 cm ca standard, cu extensii de înălțime până la 340,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 2.600,00 € până la 3.800,00 €
Descriere:
Scara spiralată Switch impresionează printr-un aspect extraordinar, cu trepte din lemn și oțel. Acestea pot fi montate cu partea de lemn în sus sau cu partea metalică în sus – acest lucru îți oferă opțiuni de design flexibile, exact așa cum îți dorești.
Design flexibil:
Alegerea culorilor pentru scara spiralată Switch este deosebit de mare. Treptele sunt disponibile din, stejar, colorat la nuc și cu coloruri albe. Împreună cu culorile metalice negru, gri și alb, pot fi create nenumărate combinații. Când vine vorba de diametrul scărilor, poți alege între 120, 140 și 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Cu tijele verticale de balustradă și balustrada din plastic rezistent, scara spiralată Switch este extrem de sigură pentru mers. Atașamentele din oțel vopsit cu pulbere și lăcuirea lemnului asigură siguranța faptului că treptele sunt protejate de zgârieturi.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | – Alb, – Nuc, Fag, Stejar |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 295 cm, 13 trepte + platformă până la 318 cm, 14 trepte + platformă până la 340,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340,5 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29°, 25°, 22° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |






