SWITCH
Ominaisuudet:
- Poikkeuksellinen kierreportaikko, joka on valmistettu puusta ja teräksestä
- Joustavat suunnitteluvaihtoehdot käännettävien askelmien ansiosta
- Laaja valikoima puuvariantteja: pyökki, tammi, värjätty pyökki saksanpähkinä ja valkoiseksi värjätty
- Teräsosat ja PVC-käsijohteet mustana, harmaana tai valkoisena
- Saatavilla on kolme halkaisijaa: 120, 140 ja 160 cm
- Suurin lattiakorkeus: 2951 mm
Lattian korkeus: vakiona jopa 295 cm, korkeuslaajennukset jopa 340,5 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 2.600,00 € - 3.800,00 €
Kuvaus:
Switchin kierreportaat tekevät vaikutuksen poikkeuksellisella ulkonäöllään, jossa on puusta ja teräksestä tehdyt portaat. Nämä voi asentaa puupuoli ylöspäin tai metallipuoli ylöspäin – tämä antaa joustavia suunnitteluvaihtoehtoja, juuri haluamallasi tavalla.
Joustava suunnittelu:
Switch-kierreportaiden värivalikoima on erityisen laaja. Askelmat ovat saatavilla pyökkistä, tammesta, värjätystä pyökistä pähkinäpuuhun ja valkoiseksi värjätystä pyökistä. Yhdessä metallivärien mustan, harmaan ja valkoisen kanssa voidaan luoda lukemattomia yhdistelmiä. Portaiden halkaisijan suhteen voit valita 120, 140 ja 160 cm välillä.
Kestävä käyttö:
Pystysuorien kaiteiden ja tukevan muovin käsijohteen ansiosta Switch-kierreportaat ovat erittäin turvalliset kävellä. Jauhemaalatut teräskiinnikkeet ja puun lakkaus varmistavat, että askelmat ovat naarmuilta suojassa.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä, Pyökki – Valkoinen, Tammi |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Karan putki | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | PVC-harmaat, mustat tai valkoiset |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa + alusta jopa 295 cm, 13 askelmaa + alusta jopa 318 cm, 14 askelmaa + alusta jopa 340,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340,5 cm |
| Kattoaukko | Min. 125 x 125 cm, Min. 145 x 140 cm, Min. 165 x 160 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 18,2 – 22,7 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 29°, 25°, 22° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |






