SWITCH
Χαρακτηριστικά:
- Εξαιρετική σπειροειδής σκάλα από ξύλο και ατσάλι
- Ευέλικτες επιλογές σχεδίασης χάρη στα αναστρέψιμα βήματα
- Μεγάλη γκάμα παραλλαγών ξύλου: οξιά, δρυς, λεκιασμένη οξιά έως καρυδιά και βαμμένο λευκό
- Χαλύβδινα μέρη και κουπαστή PVC σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Διατίθενται τρεις διάμετροι: 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 2951 mm
Ύψος δαπέδου: έως 295 cm στάνταρ, με επεκτάσεις ύψους έως 340,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 2.600,00 € through 3.800,00 €
Περιγραφή:
Η σπειροειδής σκάλα Switch εντυπωσιάζει με μια εξαιρετική εμφάνιση με σκαλοπάτια από ξύλο και ατσάλι. Αυτά μπορούν να τοποθετηθούν με την ξύλινη πλευρά προς τα πάνω ή τη μεταλλική πλευρά προς τα πάνω – αυτό σας δίνει ευέλικτες επιλογές σχεδίασης, όπως ακριβώς το θέλετε.
Ευέλικτο σχέδιο:
Η επιλογή των χρωμάτων για τη σπειροειδή σκάλα Switch είναι ιδιαίτερα μεγάλη. Τα σκαλοπάτια είναι διαθέσιμα σε οξιά, δρυς, λεκιασμένη οξιά έως καρυδιά και λευκή βαμμένη οξιά. Μαζί με τα μεταλλικά χρώματα μαύρο, γκρι και λευκό, μπορούν να δημιουργηθούν αμέτρητοι συνδυασμοί. Όσον αφορά τη διάμετρο των σκαλοπατιών, μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ 120, 140 και 160 εκ.
Βιώσιμη χρήση:
Με τις κάθετες ράβδους κιγκλιδώματος και την κουπαστή από ανθεκτικό πλαστικό, η σπειροειδής σκάλα Switch είναι εξαιρετικά ασφαλής στο περπάτημα. Τα εξαρτήματα από χάλυβα με βαφή πούδρας και το βερνίκωμα του ξύλου διασφαλίζουν ότι τα σκαλοπάτια είναι ασφαλή από γρατσουνιές.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Δρυς, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκό, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 295 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 318 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 340,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm, Ελάχιστο 165 x 160 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 18,2 – 22,7 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ., 23,6 εκ., 24,4 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29°, 25°, 22° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






