SPINO SMART
Caracteristici:
- Scară spiralată metalică pentru uz interior
- Datorită treptelor masive din oțel, este deosebit de potrivită pentru spațiile de locuit în stil industrial
- Balustradă cu corzi inferioare din oțel inoxidabil și balustradă realizată din PVC de înaltă calitate
- Acoperită cu pulbere în negru, gri sau alb
- Trei diametre diferite disponibile: 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 305,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.650,00 € până la 2.450,00 €
Descriere:
Impresionantă, dar elegantă – scara spiralată din oțel Spino Smart combină cu măiestrie treptele solide din oțel cu o balustradă elegantă cu acorduri joase. Spino Smart se potrivește perfect în special în spațiile de locuit în stil industrial, dar completează și diverse alte stiluri de mobilier.
Design flexibil:
Scara spiralată Spino Smart poate fi vopsită cu pulbere în trei culori diferite. Dacă preferi un aspect izbitor, poți alege un negru puternic. Pe de altă parte, opțiunile de culoare gri și alb sunt ceva mai discrete. Acesta din urmă se integrează elegant și simplu în încăpere. Spino Smart oferă, de asemenea, o varietate de dimensiuni: este disponibil în diametre de 120, 140 și 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Deoarece Spino Smart este realizat din materiale de calitate extrem de superioară, acesta convinge prin rezistență ridicată la uzură și o durată de viață lungă. Treptele rezistente din oțel asigură că poți urca și coborî în siguranță. Balustradea din PVC stă confortabil în mână și oferă suport suplimentar la urcarea scărilor.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | Oțel |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Konfigurationen_Rondo Spino_120
Konfigurationen_Rondo Spino_140
Video de asamblare






