HELIOS
- Trepte scurtate flexibil, realizate din lemn de masiv
- Fâșiile metalice vopsite cu pulbere țin împreună treptele tăiate la dimensiune și ascund interfața
- Potrivit pentru deschideri de tavan, cu o lungime de 101-155 cm și o lățime de 57-84 cm
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Corzi inferioare din oțel inoxidabil, balustradă realizată din PVC de înaltă calitate
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.350,00 € până la 1.750,00 €
Descriere:
Ai puțin spațiu să ajungi la etajul următor și dimensiunile standard ale multor scări pur și simplu nu se potrivesc? Nu mai e o problemă! Pentru că, cu scara spiralată Helios de la Minka, poți tăia treptele la lungimea dorită singur. Cu ajutorul benzilor metalice vopsite cu pulbere, treptele separate sunt atașate între ele, iar interfața este în același timp bine ascunsă.
Design flexibil:
Datorită posibilității de tăiere flexibilă a treptelor, scara spiralată Helios este potrivită pentru deschideri de tavan de 101-155 x 57-84 cm. Prin urmare, poate fi folosit și în trape foarte mici. Treptele sunt realizate din lemn de lăcuit. Piesele metalice și balustrada realizate din PVC de înaltă calitate sunt disponibile în negru, gri și alb. Suporturile orizontale ale balustradei sunt realizate din oțel inoxidabil.
Utilizare sustenabilă:
Deși scara spiralată Helios necesită puțin spațiu, este extrem de plăcută pentru a merge pe ea. Treptele oferă suficient spațiu pentru mers și permit urcarea și coborârea în siguranță cu o treaptă sigură. Balustrada grajdului asigură, de asemenea, scările din exterior.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 93-147 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 trepte până la 305,5 cm, 14 trepte până la 329 cm, 15 trepte până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 15 – 23 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 20° |
| Freie Durchgangsbreite | 41 – 68 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |






