VENEZIA
Caracteristici:
- Combinația elementelor din lemn și metal creează un aspect elegant și dinamic
- Un număr deosebit de mare de variante de lemn și culoare posibile
- Lemn lăcuit în, nuc, alb și stejar
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustradă de înaltă calitate, realizată din lemn lăcuit
- Trei diametre: 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.600,00 € până la 2.800,00 €
Descriere:
Lemnul de înaltă calitate combinat cu elemente metalice dinamice – acesta este motivul pentru care scara spiralată venețiană pare inconfundabilă. Corzile inferioare curbate, din oțel inoxidabil, se învârt elegant în sus și fac din Venezia un punct de atracție vizual în casa ta. În special, numeroasele variante din lemn asigură că scara spiralată Venezia poate fi adaptată oricărei situații individuale de încăpere.
Design flexibil:
Scara spiralată Venezia oferă o selecție deosebit de mare de specii de lemn. Pentru trepte și balustradă, poți alege între, nuc, stejar și alb pentru a găsi potrivirea perfectă cu stilul tău interior. Piesele metalice sunt vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb, în funcție de preferințele dumneavoastră. Din punct de vedere al dimensiunii, Venezia oferă și o gamă largă de posibilități, cu diametre de 120, 140 sau 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Părțile metalice ale Venezia sunt finisate la suprafață cu un strat de pulbere de înaltă calitate. Împreună cu corzile inferioare din oțel inoxidabil și treptele din lemn lăcuit, rezultatul este o calitate ridicată și rezistență la deteriorare. Cu o scară spiralată Venezia de la Minka, tu și familia ta veți avea un companion sigur pe drum pe drum pentru tot restul vieții.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | – Alb, – Nuc, Fag, Stejar |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | , stejar, pătat pe nuc sau alb pătat |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 305,5 cm, 13 trepte + platformă până la 329 cm, 14 trepte + platformă până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_VeneziaConfigurația Venezia 120 cm
Video de asamblare
Realizări
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia
- Realisation Venezia Weiß
- Realisation Venezia Weiß
- Realisation Venezia Weiß
- Realisation Venezia Weiß






























