SUONO SMART
Χαρακτηριστικά:
- Σπειροειδής σκάλα που εξοικονομεί ιδιαίτερα χώρο
- Μπορεί να εγκατασταθεί σε ανοίγματα οροφής για σκάλες σοφίτας
- Επιλογές μεγέθους: 120×68 cm ή 140×78 cm
- Βαθμίδες από ξύλο οξιάς και μεταλλικά μέρη με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Η στιβαρή κατασκευή και η κουπαστή από PVC εξασφαλίζουν ασφαλή ανάβαση και κάθοδο
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 800,00 € through 1.300,00 €
Περιγραφή:
Η Suono Smart είναι μια από τις μικρότερες σπειροειδείς σκάλες της Minka. Το μεγάλο πλεονέκτημα αυτής της σκάλας είναι ότι μπορεί να τοποθετηθεί και σε ανοίγματα οροφής για σκάλες σοφίτας. Αυτό το καθιστά ιδανικό για όσους αναζητούν μια λύση που εξοικονομεί ιδιαίτερα χώρο για να φτάσουν στον επόμενο όροφο. Ειδικά για τη μετατροπή σοφίτας, το Suono Smart με τη στιβαρή κουπαστή PVC είναι η ιδανική επιλογή.
Ευέλικτο σχέδιο:
Το Suono Smart διατίθεται σε διάμετρο 120 ή 140 cm. Ανάλογα με το μέγεθος, ταιριάζει τέλεια σε άνοιγμα οροφής 120×68 cm ή 140×78 cm. Για τα μεταλλικά μέρη του Suono Smart, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε μια βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό. Τα σκαλοπάτια από ξύλο οξιάς παρέχουν φυσική εμφάνιση και η κουπαστή από συνεχές PVC βρίσκεται άνετα στο χέρι.
Βιώσιμη χρήση:
Το Suono Smart είναι τέλειο ως εναλλακτική λύση στις σκάλες σοφίτας. Παρά τον στενό σχεδιασμό του, επιτρέπει την ασφαλή ανάβαση και κάθοδο χάρη στον σταθερό σωλήνα ατράκτου και την ευθεία κουπαστή από PVC. Το ξύλο των σκαλοπατιών προέρχεται από την Ευρώπη – τα μέρη του Suono Smart δεν έχουν ταξιδέψει στα μισά του κόσμου και χαρακτηρίζονται από καλή ισορροπία CO2.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια έως 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 120 x 68 cm, 140 x 78 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 9,6-15,4 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 50,8 cm, 60,9 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |




















