SUONO SMART
Caracteristici:
- În special scara spiralată care economisește spațiu
- Poate fi instalat în deschiderile tavanului pentru scările din mansardă
- Opțiuni de mărime: 120×68 cm sau 140×78 cm
- Trepte din lemn de și părți metalice vopsite cu pulbere negru, gri sau alb
- Construcția solidă și balustrada din PVC asigură urcarea și coborârea în siguranță
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 800,00 € până la 1.300,00 €
Descriere:
Suono Smart este una dintre cele mai mici scări în spirală din Minka. Marele avantaj al acestei scări este că poate fi instalată și în deschiderile tavanului pentru scările din pod. Acest lucru îl face perfect pentru cei care caută o soluție deosebit de eficientă pentru a ajunge la etajul următor. Mai ales pentru transformarea unui pod, Suono Smart, cu balustrada sa robustă din PVC, este alegerea ideală.
Design flexibil:
Suono Smart este disponibil într-un diametru de 120 sau 140 cm. În funcție de dimensiune, se potrivește perfect într-o deschidere de tavan de 120×68 cm sau 140×78 cm. Pentru părțile metalice ale Suono Smart, poți alege între o vopsea cu pulbere neagră, gri sau albă. Treptele din lemn de oferă un aspect natural, iar balustrada din PVC continuu stă confortabil în mână.
Utilizare sustenabilă:
Suono Smart este perfect ca alternativă la scările tip loft. În ciuda designului său îngust, permite urcarea și coborârea în siguranță datorită tubului stabil al axului și balustrada dreaptă din PVC. Lemnul treptelor provine din Europa – părțile Suono Smart, prin urmare, nu au călătorit până la jumătatea lumii și se caracterizează printr-un echilibru bun de CO2.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 305,5 cm, 13 trepte până la 329 cm, 14 trepte până la 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 120 x 68 cm, 140 x 78 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 190-235 mm |
| Adâncimea performanței | 9,6-15,4 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 50,8 cm, 60,9 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |




















