METALLICA SMART
Caracteristici:
- Scări spiralate care economisesc spațiu, cu trepte din lemn masiv de
- Fus și balustradă vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustradă confortabilă din PVC
- Se potrivește în deschiderile tavanului cu o lungime și o lățime de 130 x 78 cm
- Perfect potrivit pentru transformarea podurilor
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.000,00 € până la 1.400,00 €
Descriere:
Scara spiralată Metallica Smart este un model foarte eficient de spațiu. Poate fi folosit în deschideri de tavan de 130 x 78 cm și, prin urmare, este perfect pentru transformarea podurilor.
Design flexibil:
Metallica Smart are trepte din lemn masiv de. Acestea au adâncituri în stânga și în dreapta, respectiv, pentru a permite un design deosebit de economisit spațiu. În plus, sunt acoperite cu un lac de înaltă calitate care protejează materialul și oferă o ușoară strălucire. Axul și barele verticale ale balustradei sunt realizate din oțel și sunt acoperite cu un strat de pulbere negru, gri sau alb. Balustrada din PVC este disponibilă și în negru, gri sau alb.
Utilizare sustenabilă:
Scara spiralată Metallica Smart este o alegere excelentă pentru cei care caută o soluție sustenabilă și care economisește spațiu pentru a ajunge în pod. În ciuda dimensiunii sale mici, acest model convinge prin stabilitatea sa, datorită calității ridicate a materialelor.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 305,5 cm, 13 trepte până la 329 cm, 14 trepte până la 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 130 x 78 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 190-235 mm |
| Adâncimea performanței | 15-21 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 54 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |






