MONTE CARLO
Caracteristici:
- Scară care economisește spațiu cu trepte din lemn elegant rotunjite și balustradă metalică dreaptă
- Două variante de culoare pentru trepte: sau pătat pe aspect nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustradea din PVC de înaltă calitate stă confortabil în mână
- Înălțimea maximă a podelei: 316,4 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 750,00 € până la 1.150,00 €
Descriere:
Combinația liniilor rotunde și drepte face ca Monte Carlo să fie o scară elegantă și, în același timp, simplă, care economisește spațiu. Cu treptele sale rotunjite din lemn, Monte Carlo ocupă foarte puțin spațiu și, prin urmare, se potrivește aproape oricărui spațiu de locuit.
Design flexibil:
Treptele scării de economisire spațiu din Monte Carlo sunt realizate din lemn de de înaltă calitate. În funcție de dorințele tale, le oferim cu un aspect natural sau cu un aspect mai închis de nuc. Piesele metalice și balustrada sunt disponibile în negru, gri și alb. Acest lucru îți permite să-ți personalizezi scara după propriile tale idei.
Datorită cadrului de bază flexibil și balustrada din PVC, Monte Carlo poate fi montat nu doar drept, ci și ușor rotit spre stânga sau dreapta. Acest lucru îți permite să economisești și mai mult spațiu și să ajungi în siguranță la următorul etaj.
Utilizare sustenabilă:
Toate materialele Monte Carlo provin din Europa și sunt procesate și ambalate în Austria. Acest lucru nu doar că are un efect pozitiv asupra echilibrului de CO2 al produsului, dar este și vizibil în calitatea ridicată.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Drept |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în nuanțe gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 293,8 cm, 13 trepte până la 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-22,6 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |





















