PORTOFINO
Caracteristici:
- Scară metalică elegantă cu trepte plate pentru uz interior
- Schelele stabile și balustradele cu stâlpi permit o ascensiune plăcută
- Niciun risc de alunecare din cauza pașilor ușor aspruți
- Metal vopsit cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustradea din PVC de înaltă calitate asigură o senzație plăcută
- Disponibil în trei diametre: 120, 140 sau 160 cm
- Înălțimea maximă a camerei: 346,5 cm
Brand: Minka (AT)
Lățimea pasului: 60 – 90 cm
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.600,00 € până la 2.600,00 €
Descriere:
Scara spiralată metalică Portofino combină cu măiestrie eleganța și stabilitatea. Deși treptele lor sunt plate, sunt fabricate din oțel vopsit pulbere și, prin urmare, sunt extrem de rezistente. Deoarece suprafețele benzii de rulare sunt ușor aspre, nu există riscul de alunecare la urcarea scărilor. Dar balustrada cu stâlp înaltă de 1 m și balustrada din PVC de înaltă calitate asigură, de asemenea, că toți locuitorii pot urca și coborî în siguranță.
Design flexibil:
Acest model este disponibil în trei diametre diferite: 120, 140 sau 160 cm. Acest lucru îl face potrivit atât pentru spații mai înguste, cât și pentru spațiu mai mare. Dar Portofino nu lasă nici de dorit în ceea ce privește culoarea: dacă vrei să stabilești un contrast în zona de locuit, cel mai bine este să alegi culoarea neagră. Pe de altă parte, variantele de culoare gri și alb se integrează ceva mai discret în cameră.
Utilizare sustenabilă:
Datorită stratului de pulbere de înaltă calitate al tuturor pieselor metalice, Portofino este rezistent la zgârieturi, abraziuni și alte influențe. În plus, structura realizată din oțel rezistent asigură o capacitate ridicată de încărcare și o durată de viață de serviciu ridicată. Ca să te poți bucura de scară mult timp.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Oțel |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 300,3 cm, 13 trepte + platformă până la 323,4 cm, 14 trepte + platformă până la 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Deschiderea tavanului | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 210-231 mm |
| Adâncimea performanței | 21 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29°, 25°, 22° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Forța treptelor | 12 mm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Diametrul tijei de balustradă | 2,2 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Einbauanleitung_PortofinoKonfigurationen_Milano-Portofino_120 cm
Konfigurationen_Milano-Portofino_140 cm
Konfigurationen_Milano-Portofino_160 cm
Datenblatt_Portofino tehnic






