METALLICA
Egenskaber:
- Spiraltrappe til ombygning af lofter
- Gelænder giver et enestående udseende
- Pladsbesparende trin lavet af massivt bøgetræ
- Metaldele pulverlakeret i sort, grå eller hvid
- Egnet til loftsåbninger på 130 x 78 cm
- Maksimal gulvhøjde: 352,5 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 950,00 € til 1.350,00 €
Beskrivelse:
Metallica spiraltrappen er en særligt pladsbesparende model fra Minka. Med en grundstørrelse på 130 x 78 cm er den perfekt til ombygning eller renovering af lofter. Metallicaen er ikke kun praktisk, men ser også godt ud med sit smarte gelænder.
Fleksibelt design:
Trinene på Metallica spiraltrappen er lavet af massivt bøgetræ. Dette er dækket med et fint lag lak for beskyttelse og et endnu højere kvalitetsudseende. Der er tre farvevalg til spindle og rækværk: sort, grå og hvid. Det giver dig mulighed for at tilpasse din trappe til dit indre og skabe et harmonisk udtryk.
Bæredygtig anvendelse:
Træet til trappetrinene på denne trappe kommer fra europæiske lande og pakkes sammen med ståldelene i Østrig. Alle metalelementer er pulverlakeret af Minka selv. Dette giver dem ikke kun den ønskede farve, men beskytter dem også mod slid af enhver art.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Venstre og højre coiled |
| Material Stufen | Bøg |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Spindelrør | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | PVC i grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 305,5 cm, 13 trin op til 329 cm, 14 trin op til 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 130 x 78 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 190-235 mm |
| Dybde af optræden | 15-21 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 54 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Spindeldiameter | 10,8 cm |
| Håndtagsdiameter | 4 cm |
| Rækværksstangens diameter | 2,2 cm |
| Gelænderhøjde | 100 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |













































