METALLICA
Χαρακτηριστικά:
- Σπειροειδής σκάλα για τη μετατροπή σοφίτας
- Το σκαλοπάτι κιγκλίδωμα παρέχει εξαιρετική εμφάνιση
- Σκαλοπάτια εξοικονόμησης χώρου από μασίφ ξύλο οξιάς
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Κατάλληλο για ανοίγματα οροφής διαστάσεων 130 x 78 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 950,00 € through 1.350,00 €
Περιγραφή:
Η σπειροειδής σκάλα Metallica είναι ένα μοντέλο που εξοικονομεί ιδιαίτερα χώρο από τη Minka. Με βασικό μέγεθος 130 x 78 cm, είναι ιδανικό για μετατροπή ή ανακαίνιση σοφίτας. Το Metallica δεν είναι μόνο πρακτικό, αλλά φαίνεται και καλό με το κομψό κιγκλίδωμα του.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα σκαλοπάτια της σπειροειδούς σκάλας Metallica είναι κατασκευασμένα από μασίφ ξύλο οξιάς. Αυτό καλύπτεται με ένα λεπτό στρώμα βερνικιού για προστασία και ακόμη υψηλότερη ποιότητα εμφάνισης. Υπάρχουν τρεις επιλογές χρωμάτων για να διαλέξετε για τον άξονα και το κιγκλίδωμα: μαύρο, γκρι και λευκό. Αυτό σας επιτρέπει να προσαρμόσετε τη σκάλα σας στο εσωτερικό σας και να δημιουργήσετε μια αρμονική εμφάνιση.
Βιώσιμη χρήση:
Το ξύλο για τα σκαλοπάτια αυτής της σκάλας προέρχεται από ευρωπαϊκές χώρες και συσκευάζεται μαζί με τα χαλύβδινα μέρη στην Αυστρία. Όλα τα μεταλλικά στοιχεία είναι επικαλυμμένα με πούδρα από την ίδια τη Minka. Αυτό όχι μόνο τους δίνει το επιθυμητό χρώμα, αλλά και τα προστατεύει από κάθε είδους φθορά.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια έως 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 130 x 78 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 15-21 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 54 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |













































