SCALANT SCARLO 1000
Egenskaber:
- Enkeltetagers trapper
- For højder fra 38 til 340 cm
- Skridtbredde 100 cm
- Antikorrosionslag for maksimal rustbeskyttelse
- Varmgalvanisering i henhold til DIN ISO 1461
- Nem installation med vores instruktioner
Brand: SCALANT (EN)
Leveringstid: 2-6 uger
Prisinterval: 330,00 € til 3.605,00 €
SCARLO 1000 trappen kombinerer stilfuld æstetik med funktionelt design. Med en generøs trinafstand på 100 cm og en lige linje skiller den sig ud fra vores andre trappemodeller. Fra første trin tilbyder den en behagelig brugbar højde på 38 cm, mens hældningen med flere trin fleksibelt kan justeres mellem 18 og 20 cm efter dine individuelle behov.
Takket være sit enkle og tidløse design glider trappen sømløst ind i ethvert miljø og giver din have eller terrasse en diskret, elegant opgradering. Uanset havedesignet tilpasser denne trappe sig harmonisk og tilbyder ikke kun stabilitet, men også et visuelt højdepunkt for dit udendørsområde.
| Anvendelsesområde | Eksteriør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Udvidet mesh |
| Rækværkstænger | Varmgalvaniseret stål lavet af anodiseret aluminium |
| Fastgørelsesmateriale | Rustfrit stål |
| Gelænder | Varmgalvaniseret stål lavet af anodiseret aluminium |
| Farbe Konstruktion | Galvaniseret |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Podest | Kein Podest, Viereck |
| Platformens dimensioner | 100 x 100 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 18 – 20 cm |
| Dybde af optræden | 26 cm |
| Stufenbreite | 100 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm |
| Lastekapacitet | 200 kg pr. skridt |
Teknisk dokumentation
Monteringsvejledning til Scarlo 1000
stringer-trappenSicherheit_Scarlo 1000 Treppe_Einseitiger_handlauf højre






