METALLICA SMART
Χαρακτηριστικά:
- Σπειροειδείς σκάλες εξοικονόμησης χώρου με σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο οξιάς
- Άξονας και κιγκλίδωμα με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Άνετη κουπαστή PVC
- Ταιριάζει σε ανοίγματα οροφής με μήκος και πλάτος 130 x 78 cm
- Ιδανικό για τη μετατροπή σοφίτας
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.000,00 € through 1.400,00 €
Περιγραφή:
Η έξυπνη σπειροειδής σκάλα Metallica είναι ένα μοντέλο που εξοικονομεί πολύ χώρο. Μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε ανοίγματα οροφής διαστάσεων 130 x 78 cm και επομένως είναι ιδανικό για μετατροπή σοφίτας.
Ευέλικτο σχέδιο:
Το Metallica Smart διαθέτει σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο οξιάς. Αυτά έχουν εσοχές αριστερά και δεξιά αντίστοιχα για να επιτρέπουν έναν σχεδιασμό που εξοικονομεί ιδιαίτερα χώρο. Επιπλέον, καλύπτονται με λάκα υψηλής ποιότητας που προστατεύει το υλικό και παρέχει μια ελαφριά λάμψη. Ο άξονας και οι κάθετες ράβδοι κιγκλιδώματος είναι κατασκευασμένες από χάλυβα και καλύπτονται με επίστρωση πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό. Η κουπαστή PVC διατίθεται επίσης σε μαύρο, γκρι ή λευκό.
Βιώσιμη χρήση:
Η έξυπνη σπειροειδής σκάλα Metallica είναι μια εξαιρετική επιλογή για όσους αναζητούν μια βιώσιμη λύση που εξοικονομεί χώρο για να μπουν στη σοφίτα. Παρά το μικρό του μέγεθος, αυτό το μοντέλο πείθει με τη σταθερότητά του, η οποία οφείλεται στην υψηλή ποιότητα των υλικών.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια έως 352,5 cm |
| Deckenöffnung | 130 x 78 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 15-21 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 54 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






