SCALANT SCARLO 1000
Χαρακτηριστικά:
- Μονώροφα κλιμακοστάσια
- Για ύψη από 38 έως 340 cm
- Πλάτος σκαλοπατιού 100 cm
- Αντιδιαβρωτική στρώση για μέγιστη προστασία από τη σκουριά
- Γαλβανισμός εν θερμώ σύμφωνα με το DIN ISO 1461
- Εύκολη εγκατάσταση με τις οδηγίες μας
Μάρκα: SCALANT (EN)
Χρόνος παράδοσης: 2-6 εβδομάδες
Price range: 330,00 € through 3.605,00 €
Η σκάλα SCARLO 1000 συνδυάζει την κομψή αισθητική με τον λειτουργικό σχεδιασμό. Με γενναιόδωρο πλάτος σκαλοπατιού 100 cm και ευθεία πορεία, ξεχωρίζει από τα άλλα μοντέλα σκάλας μας. Από το πρώτο βήμα και μετά, προσφέρει άνετο ωφέλιμο ύψος 38 cm, ενώ με πολλά σκαλοπάτια, το ύψος κλίσης μπορεί να ρυθμιστεί ευέλικτα μεταξύ 18 και 20 cm , ανάλογα με τις ατομικές σας ανάγκες.
Χάρη στον απλό και διαχρονικό σχεδιασμό της, η σκάλα με κορδόνια συνδυάζεται άψογα με οποιοδήποτε περιβάλλον και δίνει στον κήπο ή τη βεράντα σας μια λεπτή, κομψή αναβάθμιση. Ανεξάρτητα από το σχεδιασμό του κήπου – αυτή η σκάλα προσαρμόζεται αρμονικά και προσφέρει όχι μόνο σταθερότητα, αλλά και οπτική επισήμανση για τον εξωτερικό σας χώρο.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Ευθεία |
| Material Stufen | Διογκωμένο πλέγμα |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας από ανοδιωμένο αλουμίνιο |
| Υλικό στερέωσης | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας από ανοδιωμένο αλουμίνιο |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Podest | Kein Podest, Viereck |
| Διαστάσεις της πλατφόρμας | 100 x 100 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 18 – 20 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 26 εκ. |
| Stufenbreite | 100 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm |
| Ικανότητα φόρτωσης | 200 Kg ανά βήμα |
Τεχνική τεκμηρίωση
Οδηγίες τοποθέτησης για τη σκάλα Scarlo 1000
stringerSicherheit_Scarlo 1000 Treppe_Einseitiger_handlauf-δεξιά
Sicherheit_Scarlo 1000 σύνδεσμοι
Treppe_Einseitiger_handlaufZertifikat_Scarlo_1000_Treppe CE






