FUSION
Χαρακτηριστικά:
- Μοναδικά σκαλοπάτια με συνδυασμό ξύλου και μετάλλου
- Τα σκαλοπάτια μπορούν να τοποθετηθούν είτε με μεταλλική πλευρά προς τα κάτω είτε προς τα πάνω
- Μεγάλη γκάμα παραλλαγών ξύλου: οξιά, δρυς, καρυδιά και λευκό
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Κάγκελα με ανοξείδωτες κάτω χορδές και κιγκλιδώματα από ευχάριστο PVC
- Διατίθεται σε τρεις διαμέτρους: 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 2951 mm
Ύψος δαπέδου: έως 295 cm στάνταρ, με επεκτάσεις ύψους έως 340,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 2.600,00 € through 3.800,00 €
Περιγραφή:
Το Fusion είναι μια σπειροειδής σκάλα με πολύ ιδιαίτερα σκαλοπάτια: είναι κατασκευασμένα από μισό μασίφ ξύλο και μισό από ατσάλι με βαφή πούδρας. Τα σκαλοπάτια μπορούν να τοποθετηθούν είτε με τη μεταλλική πλευρά είτε με την ξύλινη πλευρά προς τα πάνω. Ανάλογα με την επιφάνεια που προτιμάτε για το σπίτι σας, έχετε μεμονωμένες επιλογές σχεδίασης με τη σπειροειδή σκάλα Fusion.
Ευέλικτο σχέδιο:
Υπάρχει μια ευέλικτη επιλογή όχι μόνο ως προς την εγκατάσταση, αλλά και ως προς το χρώμα. Το Fusion διατίθεται με τέσσερις διαφορετικές παραλλαγές ξύλου και τρία διαφορετικά μεταλλικά χρώματα. Έτσι, μπορείτε να συνδυάσετε τον αγαπημένο σας χρωματικό συνδυασμό από οξιά, δρυς, καρυδιά και λευκό καθώς και μαύρο, γκρι και λευκό.
Αλλά μπορείτε επίσης να εξατομικεύσετε τη σπειροειδή σκάλα Fusion ως προς το μέγεθος. Εδώ μπορείτε να επιλέξετε από διαμέτρους 120, 140 και 160 εκ.
Βιώσιμη χρήση:
Τα σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο, μαζί με τα χαλύβδινα εξαρτήματα, δημιουργούν μια εξαιρετικά στιβαρή επιφάνεια πέλματος. Χάρη στο βερνίκωμα ή την επίστρωση πούδρας των υλικών, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για γρατσουνιές με τη σπειροειδή σκάλα Fusion. Το κιγκλίδωμα με κάτω χορδές από ανοξείδωτο χάλυβα και η κουπαστή από πλαστικό υψηλής ποιότητας εξασφαλίζουν άνετο κράτημα και την απαραίτητη ασφάλεια κατά το ανέβασμα σκαλοπατιών.
| Βάρος | 160 κ. |
|---|---|
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Δρυς, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκό, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | PVC γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 295 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 318 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 340,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 125 x 125 εκ., 145 x 140 εκ., 165 x 160 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 18,2 – 22,7 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ., 23,6 εκ., 24,4 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29°, 25°, 22° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4,0 εκ |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






