FUSION
Caracteristici:
- Pași unici cu o combinație de lemn și metal
- Treptele pot fi montate fie cu partea metalică în jos, fie în sus
- O gamă largă de variante de lemn:, stejar, nuc și alb
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Balustrade cu corzi inferioare din oțel inoxidabil și balustrade din PVC plăcut
- Disponibil în trei diametre: 120, 140 și 160 cm
- Înălțime maximă a podelei: 2951 mm
Înălțimea podelei: până la 295 cm ca standard, cu extensii de înălțime până la 340,5 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 2.600,00 € până la 3.800,00 €
Descriere:
Fusion este o scară spiralată cu trepte foarte speciale: sunt realizate pe jumătate din lemn solid și jumătate din oțel vopsit cu pulbere. Treptele pot fi montate fie cu partea metalică, fie cu partea de lemn ridicată. În funcție de suprafața pe care o preferi pentru locuința ta, ai opțiuni individuale de design cu scara spiralată Fusion.
Design flexibil:
Există o alegere flexibilă nu doar în ceea ce privește instalarea, ci și culoarea. Fusion este disponibil cu patru variante diferite de lemn și trei culori diferite de metal. Astfel, poți combina combinația ta preferată de culori:, stejar, nuc și alb, precum și negru, gri și alb.
Dar poți personaliza și scara spiralată Fusion în funcție de dimensiune. Aici poți alege dintre diametre de 120, 140 și 160 cm.
Utilizare sustenabilă:
Treptele din lemn masiv, împreună cu atașamentele din oțel, creează o suprafață de rulare extrem de robustă. Datorită lăcuirii sau stratului cu pulbere a materialelor, nu trebuie să-ți faci griji cu zgârieturi la scara spiralată Fusion. Balustrada cu corzi inferioare din oțel inoxidabil și balustrada din plastic de înaltă calitate asigură o prindere confortabilă și siguranța necesară la urcarea scărilor.
| Greutate | 160 kg |
|---|---|
| Domeniu de aplicare | Interior |
| Fixare | Tavan |
| Material Stufen | – Alb, – Nuc, Fag, Stejar |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | PVC gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte + platformă până la 295 cm, 13 trepte + platformă până la 318 cm, 14 trepte + platformă până la 340,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 340,5 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm, 23,6 cm, 24,4 cm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 29°, 25°, 22° |
| Lățimea peroanelor | 65 cm, 75 cm, 85 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4,0 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |






