LUNA
- Scară spiralată flexibilă, adaptabilă, cu trepte realizate din lemn masiv de
- Pentru a adapta scara la deschiderea tavanului, pur și simplu scurtează treptele și
- Fuzionează și ascunde interfața cu o bandă metalică
- Potrivit pentru trape de tavan între 101-155 x 57-84 cm
- Piese metalice vopsite cu pulbere și balustradă din PVC disponibile în negru, gri sau alb
- Înălțime maximă a podelei: 352,5 cm
Brand: Minka
Timp de livrare: 3-4 săptămâni
Interval de prețuri: 1.350,00 € până la 1.750,00 €
Descriere:
Scara spiralată Luna este un model deosebit de flexibil și care economisește spațiu de la Minka. Are un sistem inovator prin care poți tăia treptele la lungimea dorită singur. Datorită glisierelor metalice, treptele împărțite rămân stabile, iar interfața nu mai este vizibilă. Astfel, scara combină abil flexibilitatea, capacitatea de portare a sarcinii și designul.
Design flexibil:
Datorită treptelor flexibile reglabile, scara spiralată Luna încape în deschiderile tavanului cu o distanță minimă de 101×57 până la un maxim de 155×84 cm. Tubul axului, benzile de pe trepte și tijele de balustradă sunt realizate din oțel vopsit cu pulbere. Pentru toate piesele metalice și balustrada din plastic, sunt disponibile culorile negru, gri și alb. Treptele sunt realizate din lemn de și acoperite cu lac de înaltă calitate.
Utilizare sustenabilă:
Balustrada Luna, cu tije verticale apropiate, oferă siguranță maximă la urcarea scărilor. Balustrada realizată din PVC de înaltă calitate oferă, de asemenea, aderența necesară la oprire. În combinație cu treptele din lemn masiv european, scara spiralată Luna este un model perfect pentru utilizare sigură și pe termen lung.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Tub de axă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | PVC în negru, gri sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Durchmesser | 93-147 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 trepte până la 305,5 cm, 14 trepte până la 329 cm, 15 trepte până la 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Adâncimea performanței | 150 – 230 mm |
| Unghiul de rotație pe treaptă | 20° |
| Freie Durchgangsbreite | 41 – 68 cm |
| Diametrul axului | 10,8 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |






