LUNA
- Joustavasti mukautuva kierreportaikko, jossa on massiivisesta pyökkipuusta tehdyt portaat
- Sovittaaksesi portaat kattoaukkoon, lyhennä askelia ja
- Yhdistä ja piilota käyttöliittymä metallinauhalla
- Sopivat kattoluukkuihin kooltaan 101–155 x 57–84 cm
- Jauhemaalatut metalliosat ja PVC-käsijohteet saatavilla mustina, harmaana tai valkoisina
- Suurin lattiakorkeus: 352,5 cm
Brändi: Minka
Toimitusaika: 3–4 viikkoa
Hintaluokka: 1.350,00 € - 1.750,00 €
Kuvaus:
Luna-kierreportaat ovat Minkan erityisen joustava ja tilaa säästävä malli. Siinä on innovatiivinen järjestelmä, jossa voit leikata askeleet haluttuun pituuteen itse. Metalliliukujen ansiosta jaetut askelmat pysyvät vakaina eikä liitäntää enää näy. Näin portaikko yhdistää taitavasti joustavuuden, kantokyvyn ja suunnittelun.
Joustava suunnittelu:
Joustavasti säädettävien portaiden ansiosta Luna-kierreportaat mahtuvat kattoaukkoihin, joiden pituus on vähintään 101×57 ja enintään 155×84 cm. Akseliputki, portaiden nauhat ja kaidetankot on valmistettu jauhemaalatusta teräksestä. Kaikissa metalliosissa ja muovisessa käsikaiteessa on saatavilla musta, harmaa ja valkoinen värit. Portaat on tehty pyökkipuusta ja päällystetty korkealaatuisella lakalla.
Kestävä käyttö:
Lunan kaide, jossa on tiiviisti sijoitetut pystysuorat tangot, tarjoaa maksimaalisen turvallisuuden portaita noustaessa. Korkealaatuinen PVC-kaide tarjoaa myös tarvittavan pidon pysähdytettäessä. Yhdistettynä eurooppalaisiin massiivipuusta tehtyihin portaikkoihin Luna-kierreportaat ovat täydellinen malli, joka sopii turvalliseen ja pitkäaikaiseen käyttöön.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Kiinnitys | Katto |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Karan putki | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | PVC mustana, harmaana tai valkoisena |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Durchmesser | 93-147 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 askelta 305,5 cm korkeuteen, 14 askelmaa 329 cm, 15 askelta 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Kattoaukko | 1010-1550 x 570-840 mm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 19,0 – 23,5 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 150 – 230 mm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 20° |
| Freie Durchgangsbreite | 41 – 68 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |






