LUNA
- Ευέλικτα προσαρμόσιμη σπειροειδής σκάλα με σκαλοπάτια από μασίφ ξύλο οξιάς
- Για να προσαρμόσετε τη σκάλα στο άνοιγμα της οροφής σας, απλώς συντομεύστε τα βήματα και
- Συγχώνευση και απόκρυψη της διεπαφής με μεταλλική λωρίδα
- Κατάλληλο για καταπακτές οροφής από 101-155 x 57-84 cm
- Μεταλλικά μέρη με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας και κουπαστή PVC διαθέσιμα σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα
Χρόνος παράδοσης: 3-4 εβδομάδες
Price range: 1.350,00 € through 1.750,00 €
Περιγραφή:
Η σπειροειδής σκάλα Luna είναι ένα ιδιαίτερα ευέλικτο μοντέλο που εξοικονομεί χώρο από τη Minka. Διαθέτει ένα καινοτόμο σύστημα όπου μπορείτε να κόψετε μόνοι σας τα σκαλοπάτια στο επιθυμητό μήκος. Χάρη στις μεταλλικές διαφάνειες, τα διαχωρισμένα βήματα παραμένουν σταθερά και η διεπαφή δεν είναι πλέον ορατή. Έτσι, η σκάλα συνδυάζει επιδέξια την ευελιξία, τη φέρουσα ικανότητα και το σχεδιασμό.
Ευέλικτο σχέδιο:
Χάρη στα ευέλικτα ρυθμιζόμενα σκαλοπάτια, η σπειροειδής σκάλα Luna ταιριάζει σε ανοίγματα οροφής με ελάχιστο 101×57 έως μέγιστο 155×84 cm. Ο σωλήνας ατράκτου, οι λωρίδες στα σκαλοπάτια και οι ράβδοι κιγκλιδώματος είναι κατασκευασμένα από ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας. Για όλα τα μεταλλικά μέρη και την πλαστική κουπαστή, διατίθενται τα χρώματα μαύρο, γκρι και λευκό. Τα σκαλοπάτια είναι κατασκευασμένα από ξύλο οξιάς και καλύπτονται με λάκα υψηλής ποιότητας.
Βιώσιμη χρήση:
Το κιγκλίδωμα του Luna με κάθετες ράβδους σε κοντινή απόσταση προσφέρει μέγιστη ασφάλεια κατά το ανέβασμα σκαλοπατιών. Η κουπαστή από υψηλής ποιότητας PVC παρέχει επίσης το απαραίτητο κράτημα κατά τη στάση. Σε συνδυασμό με τα σκαλοπάτια από ευρωπαϊκό μασίφ ξύλο, η σπειροειδής σκάλα Luna είναι ένα μοντέλο που είναι τέλειο για ασφαλή και μακροχρόνια χρήση.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Στερέωση | Οροφή |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC σε μαύρο, γκρι ή λευκό |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 93-147 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 13 σκαλοπάτια έως 305,5 cm, 14 σκαλοπάτια έως 329 cm, 15 σκαλοπάτια έως 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 1010-1550 x 570-840 χιλ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0 – 23,5 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 150 – 230 χιλ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 20° |
| Freie Durchgangsbreite | 41 – 68 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |






