SCALANT SCARVO Μ
Χαρακτηριστικά:
- Μονώροφα κλιμακοστάσια
- Για ύψη από 216 έως 552 cm
- Εξωτερική διάμετρος διαθέσιμη σε Ø 130 cm, 160 cm, 180 cm και 225 cm
- Αντιδιαβρωτική στρώση για μέγιστη προστασία από τη σκουριά
- Γαλβανισμός εν θερμώ σύμφωνα με το DIN ISO 1461
- Εύκολη συναρμολόγηση με τις οδηγίες μας (2 άτομα περίπου 1 ημέρα)
Μάρκα: SCALANT (EN)
Χρόνος παράδοσης: 2-6 εβδομάδες
Price range: 1.545,00 € through 6.375,00 €
Με τη σπειροειδή σκάλα SCARVO M της μάρκας SCALANT κατασκευασμένη από γαλβανισμένο εν θερμώ χάλυβα, συμπεριλαμβανομένων των πλατφορμών, μπορείτε εύκολα να συνδέσετε το μπαλκόνι σας με τον κήπο. Εκτός από την ελκυστική σχεδίαση, το SCARVO M βαθμολογείται πάνω από όλα με τη μέγιστη λειτουργικότητα και τη γρήγορη και αβίαστη συναρμολόγηση σχεδόν σε κάθε κατάσταση βεράντας. Η χαλύβδινη σκάλα είναι κατάλληλη για χρησιμοποιήσιμα ύψη από 216 cm και μπορεί προαιρετικά να επεκταθεί στα 552 cm. Το SCARVO M μπορεί να ρυθμιστεί είτε αριστερά είτε δεξιά . Το αντιολισθητικό διογκωμένο πλέγμα των σκαλοπατιών αποτρέπει αξιόπιστα τις λακκούβες και το σχηματισμό πάγου. Για ακόμα μεγαλύτερη άνεση, μπορείτε να επιλέξετε το κάλυμμα σκαλοπατιών WPC σε ανθρακί χρώμα .
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Διογκωμένο πλέγμα, ΠΚΕ |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας από ανοδιωμένο αλουμίνιο |
| Υλικό στερέωσης | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Γαλβανισμένος εν θερμώ χάλυβας από ανοδιωμένο αλουμίνιο |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 130 cm, 160 cm, 180 cm, 225 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 552 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck (Eckeinbau) |
| Διαστάσεις της πλατφόρμας | 67 x 67 εκ., 82 x 82 εκ., 95 x 95 εκ., 118 x 118 εκ. |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχ. 135 x 135 εκ., Ελάχιστο 165 x 165 εκ., Ελάχιστο 185 x 185 εκ., Ελάχιστο 230 x 230 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 18 – 23 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 25 cm (στα 130 cm), 28 cm (στα 160 cm), 30 cm (στα 180 cm), 28 cm (στα 225 cm) |
| Stufenbreite | 110 cm, 65 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm, 55 cm, 70 cm, 80 cm |
| Ικανότητα φόρτωσης | 200 Kg ανά βήμα |









