SCALANT SCARVO M
Ominaisuudet:
- Yksikerroksiset portaat
- Korkeuksille 216–552 cm
- Ulkohalkaisija saatavilla Ø 130 cm, 160 cm, 180 cm ja 225 cm
- Korroosionestokerros maksimaaliseen ruostesuojaan
- Kuumagalvanointi DIN ISO 1461 -standardin mukaisesti
- Helppo kokoaminen ohjeidemme avulla (noin 2 henkilöä, noin 1 päivä)
Brändi: SCALANT (EN)
Toimitusaika: 2–6 viikkoa
Hintaluokka: 1.545,00 € - 6.375,00 €
SCALANT-brändin SCARVO M -kierreportailla, joka on valmistettu kuumasinkitystä teräksestä ja alustat, voit helposti yhdistää parvekkeen puutarha-alueeseen. Houkuttelevan muotoilun lisäksi SCARVO M on parasta maksimaalisella toiminnallisuudella sekä nopealla ja vaivattomalla kokoonpanolla lähes missä tahansa terassitilanteessa. Teräsportaat sopivat käyttökelpoisiin korkeuksiin 216 cm:stä alkaen ja sen voi halutessaan jatkaa jopa 552 cm:iin. SCARVO M voidaan asettaa joko vasemmalle tai oikealle. Portaiden liukumaton laajennettu verkko estää luotettavasti lätäköiden muodostumisen ja jään muodostumisen. Lisämukavuuden vuoksi voit valita antrasiitinvärisen WPC-porraspeitteen.
| Soveltamisalaisuus | Ulkonäkö |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Laajennettu verkko, WPC |
| Kaidetankot | Kuumasinkitty teräs, joka on valmistettu anodisoidusta alumiinista |
| Kiinnitysmateriaali | Ruostumaton teräs |
| Kaide | Kuumasinkitty teräs, joka on valmistettu anodisoidusta alumiinista |
| Farbe Konstruktion | Galvanoitu |
| Durchmesser | 130 cm, 160 cm, 180 cm, 225 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 552 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck (Eckeinbau) |
| Alustan mitat | 67 x 67 cm, 82 x 82 cm, 95 x 95 cm, 118 x 118 cm |
| Kattoaukko | Min. 135 x 135 cm, min. 165 x 165 cm, min. 185 x 185 cm, min. 230 x 230 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 18 – 23 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 25 cm (130 cm), 28 cm (160 cm), 30 cm (180 cm), 28 cm (225 cm) |
| Stufenbreite | 110 cm, 65 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm, 55 cm, 70 cm, 80 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 200 kg per askel |









