SCALANT SCARVO M
Egenskaber:
- Enkeltetagers trapper
- For højder fra 216 til 552 cm
- Ydre diameter fås i Ø 130 cm, 160 cm, 180 cm og 225 cm
- Antikorrosionslag for maksimal rustbeskyttelse
- Varmgalvanisering i henhold til DIN ISO 1461
- Nem samling med vores instruktioner (2 personer ca. 1 dag)
Brand: SCALANT (EN)
Leveringstid: 2-6 uger
Prisinterval: 1.545,00 € til 6.375,00 €
Med SCARVO M spiraltrappen fra SCALANT-mærket, lavet af varmgalvaniseret stål inklusive platform(er), kan du nemt forbinde din altan med haveområdet. Ud over et attraktivt design scorer SCARVO M især med maksimal funktionalitet og hurtig og ubesværet samling i næsten enhver terrassesituation. Ståltrappen er egnet til brugbare højder fra 216 cm og kan valgfrit forlænges til 552 cm. SCARVO M kan opstilles enten til venstre eller højre . Det skridsikre udvidede net på trinene forhindrer pålideligt vandpytter og isdannelse. For endnu mere komfort kan du vælge det antracitfarvede WPC-trinbetræk .
| Anvendelsesområde | Eksteriør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Venstre og højre coiled |
| Material Stufen | Udvidet mesh, WPC |
| Rækværkstænger | Varmgalvaniseret stål lavet af anodiseret aluminium |
| Fastgørelsesmateriale | Rustfrit stål |
| Gelænder | Varmgalvaniseret stål lavet af anodiseret aluminium |
| Farbe Konstruktion | Galvaniseret |
| Durchmesser | 130 cm, 160 cm, 180 cm, 225 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 552 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck (Eckeinbau) |
| Platformens dimensioner | 67 x 67 cm, 82 x 82 cm, 95 x 95 cm, 118 x 118 cm |
| Loftsåbning | Min. 135 x 135 cm, min. 165 x 165 cm, min. 185 x 185 cm, min. 230 x 230 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 18 – 23 cm |
| Dybde af optræden | 25 cm (ved 130 cm), 28 cm (ved 160 cm), 30 cm (ved 180 cm), 28 cm (ved 225 cm) |
| Stufenbreite | 110 cm, 65 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm, 55 cm, 70 cm, 80 cm |
| Lastekapacitet | 200 kg pr. skridt |









