SPINO ZINC ΕΞΥΠΝΟ
Χαρακτηριστικά:
- Δυναμική σπειροειδής σκάλα για εξωτερική χρήση
- Δυνατότητα χρήσης σε εσωτερικούς χώρους
- Τα σκαλοπάτια με πόμολα επιτρέπουν την ασφαλή ανάβαση σκαλοπατιών
- Κιγκλίδωμα με ανοξείδωτα δοκάρια και κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας
- Διατίθεται σε τέσσερις διαμέτρους: 120, 140, 160 ή 180 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.700,00 € through 2.700,00 €
Περιγραφή:
Αν ψάχνετε για μια δυναμική σπειροειδή σκάλα για εξωτερική χρήση, το Spino Zink Smart είναι μια πολύ καλή επιλογή. Τα σκαλοπάτια με καρφιά σάς επιτρέπουν να φτάσετε σε βεράντες, υπερυψωμένες εισόδους ή ψηλότερους ορόφους γρήγορα, ευχάριστα και με ασφάλεια. Το γαλβανισμένο κιγκλίδωμα δίνει μια μοντέρνα πινελιά από τα δοκάρια από ανοξείδωτο χάλυβα και την κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας.
Ευέλικτο σχέδιο:
Η εξωτερική σκάλα Spino Zink Smart διατίθεται σε τέσσερις διαφορετικές διαμέτρους. Ανάλογα με το πόσο χώρο έχετε διαθέσιμο, μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ 120, 140, 160 και 180 εκ. Το μέγιστο ύψος δαπέδου αυτής της εξωτερικής σκάλας είναι λίγο πάνω από τρία μέτρα. Ωστόσο, το Spino Zink Smart είναι κατάλληλο και για κάτω ορόφους. Για να το κάνετε αυτό, απλώς παραλείψτε μεμονωμένα βήματα ή προσαρμόστε την κλίση ανά βήμα ξεχωριστά.
Βιώσιμη χρήση:
Χάρη στον γαλβανισμό όλων των χαλύβδινων μερών, η σπειροειδής σκάλα Spino Zink Smart είναι ασφαλής από κάθε είδους περιβαλλοντικές επιρροές. Οι δοκοί από ανοξείδωτο χάλυβα και η κουπαστή από PVC υψηλής ποιότητας αψηφούν επίσης αβίαστα τον άνεμο και τις καιρικές συνθήκες. Έτσι, μπορείτε να απολαύσετε το ανέβασμα σκαλοπατιών μακροπρόθεσμα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εξωτερικός χώρος |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Γαλβανισμένος χάλυβας |
| Σωλήνας ατράκτου | Γαλβανισμένος χάλυβας |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Το PVC |
| Farbe Konstruktion | Γαλβανισμένος |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 130 x 130 εκ., 150 x 150 εκ., 170 x 170 εκ., 185 x 180 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 190-235 χλστ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ., 23,3 εκ |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ., 95 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3 χλστ |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Spino Zinc Smart
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 εκ
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 εκ
Βίντεο συναρμολόγησης






