MONACO
Funktioner:
- Fremhæver ethvert hjem visuelt med afrundede trin og elegant gelænder
- Ekstra pladsbesparende takket være sambatrin, der kan tilgås fra den ene side
- Trin lavet af bøgetræ eller bejdset til et mørkere valnøddeagtigt udseende
- Metaldele pulverlakeret i sort, grå eller hvid
- Kan monteres lige eller drejes let til venstre eller højre
- Maksimal gulvhøjde: 316,4 cm
Mærke: Minka (AT)
Leveringstid: 2-3 uger
Prisinterval: 750,00 € til 1.150,00 €
Beskrivelse:
Monacos pladsbesparende trappe kombinerer elegant design med funktionalitet. Med de afrundede trin og det elegante gelænder er Monacos pladsbesparende trappe et ekstraordinært blikfang i din bolig. Samtidig fylder den meget lidt og kan også installeres meget snævre steder.
Fleksibelt design:
Monacos ensrettede trin fås i to forskellige farver. Hvis du kan lide det lettere, er det bedst at bruge naturligt bøgetræ. På den anden side er de valnøddefarvede trin mere kontrasterende. Afhængigt af dine ønsker kan du vælge mellem farverne sort, grå og hvid til metaldelene. Takket være Monacos fleksible bæreelementer kan Monaco monteres lige eller let til venstre eller højre.
Bæredygtig anvendelse:
Metallet i Monacos pladsbesparende trappe er udstyret med en højkvalitets pulvermaling, som ikke blot visuelt forbedrer materialet, men også gør det mere modstandsdygtigt. Så du behøver ikke bekymre dig om ridser eller slid i daglig brug.
| Anvendelsesområde | Interiør |
|---|---|
| Fastgørelse | Loft |
| Henrettelse | Lige |
| Material Stufen | Bøg, Bøg – Valnød |
| Rækværkstænger | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Midterbjælke | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Gelænder | Pulverlakeret stål i grå, sort eller hvid |
| Farbe Konstruktion | Grå, Hvid, Sort |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trin op til 293,8 cm, 13 trin op til 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Enkeltsidet, To-sidet |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Hældningshøjde pr. trin | 17,2-22,6 cm |
| Dybde af optræden | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Trinstyrke | 3,5 cm |
| Gelænderhøjde | 90 cm |
| Lastekapacitet | 800 kg / trappe 200 kg / trin |





















