MONACO
Χαρακτηριστικά:
- Βελτιώνει οπτικά κάθε σπίτι με στρογγυλεμένα σκαλοπάτια και κομψό κιγκλίδωμα
- Επιπλέον εξοικονόμηση χώρου χάρη στα σκαλοπάτια samba που είναι προσβάσιμα από τη μία πλευρά
- Σκαλοπάτια από ξύλο οξιάς ή βαμμένα σε πιο σκούρα όψη καρυδιάς
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Μπορεί να τοποθετηθεί ευθεία ή ελαφρώς περιστρεφόμενη προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 316,4 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 750,00 € through 1.150,00 €
Περιγραφή:
Η σκάλα του Μονακό που εξοικονομεί χώρο συνδυάζει επιδέξια τη σχεδίαση με τη λειτουργικότητα. Με τα στρογγυλεμένα σκαλοπάτια και το κομψό κιγκλίδωμα σκαλοπατιών, η σκάλα εξοικονόμησης χώρου του Μονακό τραβάει τα βλέμματα στο χώρο σας. Ταυτόχρονα, καταλαμβάνει πολύ λίγο χώρο και μπορεί επίσης να τοποθετηθεί σε πολύ στενά και στενά σημεία.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα σκαλοπάτια μονής κατεύθυνσης του Monaco διατίθενται σε δύο διαφορετικά χρώματα. Αν σας αρέσει πιο ελαφρύ, είναι καλύτερο να χρησιμοποιήσετε φυσικό ξύλο οξιάς. Από την άλλη πλευρά, τα σκαλοπάτια με λεκέδες καρυδιάς είναι πιο αντίθετα. Ανάλογα με τις επιθυμίες σας, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα στα χρώματα μαύρο, γκρι και λευκό για τα μεταλλικά μέρη. Χάρη στα εύκαμπτα στοιχεία μεταφοράς του Monaco, το Monaco μπορεί να τοποθετηθεί ευθεία ή ελαφρώς προς τα αριστερά ή προς τα δεξιά.
Βιώσιμη χρήση:
Το μέταλλο της σκάλας εξοικονόμησης χώρου του Μονακό είναι εφοδιασμένο με υψηλής ποιότητας επίστρωση πούδρας, η οποία όχι μόνο ενισχύει οπτικά το υλικό, αλλά και το καθιστά πιο ανθεκτικό. Έτσι, δεν χρειάζεται να ανησυχείτε για γρατσουνιές ή φθορά στην καθημερινή χρήση.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Ευθεία |
| Material Stufen | Οξιά – Καρυδιά, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 293,8 cm, 13 σκαλοπάτια έως 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 17,2-22,6 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 90 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |





















