MONACO
Ominaisuudet:
- Visuaalisesti parantaa mitä tahansa kotia pyöristetyillä portailla ja tyylikkäällä portailla
- Lisätilansäästöä samba-askeleiden ansiosta, jotka pääsevät käsiksi toiselta puolelta
- Portaat on tehty pyökkipuusta tai tummemman pähkinän sävyinen
- Metalliosat, jotka on jauhemaalattu mustaksi, harmaaksi tai valkoiseksi
- Voidaan asentaa suoraksi tai hieman vasemmalle tai oikealle kääntää
- Suurin lattiakorkeus: 316,4 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 750,00 € - 1.150,00 €
Kuvaus:
Monacon tilaa säästävä portaikko yhdistää taitavasti muotoilun ja toiminnallisuuden. Pyöreiden portaiden ja elegantin portaiden ansiosta Monacon tilaa säästävä portaikko on poikkeuksellinen katseenvangitsija asuintilassasi. Samaan aikaan se vie hyvin vähän tilaa ja sen voi asentaa hyvin kapeisiin ja kapeisiin paikkoihin.
Joustava suunnittelu:
Monacon yksisuuntaiset portaat ovat saatavilla kahdessa eri värissä. Jos pidät kevyemmästä, on parasta käyttää luonnonpyökkipuuta. Toisaalta pähkinävärjät portaat ovat kontrastisempia. Toiveidesi mukaan voit valita mustan, harmaan ja valkoisen metalliosien väreistä. Monacon joustavien kantoelementtien ansiosta Monaco voidaan asentaa suoraan tai hieman vasemmalle tai oikealle.
Kestävä käyttö:
Monacon tilaa säästävän portaikon metalli on varustettu korkealaatuisella jauhemaalauksella, joka ei ainoastaan paranna materiaalia visuaalisesti, vaan tekee siitä myös kestävämmän. Näin sinun ei tarvitse huolehtia naarmuista tai kulumisesta arjessa.
| Soveltamisalaisuus | Sisätilat |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Suora |
| Material Stufen | Pyökki, Pyökki – Saksanpähkinä |
| Kaidetankot | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Keskisparri | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Kaide | Jauhemaalattu teräs harmaa, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa 293,8 cm korkeuteen, 13 askelmaa 316,4 cm:iin |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Kaksipuolinen, Yksipuolinen |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 17,2–22,6 cm |
| Suorituskyvyn syvyys | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3,5 cm |
| Kaiteen korkeus | 90 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |





















