RONDO COLOR
Χαρακτηριστικά:
- Μοντέρνα μεταλλική σπειροειδής σκάλα σε βιομηχανική εμφάνιση για εσωτερική χρήση
- Τα σταμπωτά χαλύβδινα σκαλοπάτια με καρφιά επιτρέπουν την ασφαλή ανάβαση
- Χαλύβδινα μέρη και κουπαστή αλουμινίου με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας από ανθρακί
- Τρία μεγέθη με διάμετρο 120, 140 ή 160 cm
- Μέγιστο ύψος δωματίου: 346,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.400,00 € through 2.200,00 €
Περιγραφή:
Η μεταλλική σπειροειδής σκάλα Rondo Color είναι ένα μοντέρνο και πρακτικό αξεσουάρ για τον χώρο σας. Με τα ατσάλινα σκαλοπάτια με καρφιά και το σκούρο χρώμα, ταιριάζει τέλεια σε χώρους διαβίωσης επιπλωμένους σε βιομηχανικό στιλ. Αλλά το Rondo Color είναι επίσης φτιαγμένο για να τραβήξει τα βλέμματα για πιο απλά στυλ επίπλωσης.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα ατσάλινα μέρη και η κουπαστή αλουμινίου του Rondo Color καλύπτονται με επίστρωση πούδρας σε χρώμα ανθρακί. Αυτό το ευγενές χρώμα προσφέρει μια συναρπαστική αντίθεση με τους λευκούς τοίχους, αλλά συνδυάζεται υπέροχα και με πιο σκούρα στυλ διαβίωσης. Όσον αφορά τη διάμετρο αυτής της σπειροειδούς σκάλας, μπορείτε να επιλέξετε μεταξύ των μεγεθών 120, 140 και 160 εκ.
Βιώσιμη χρήση:
Τα σταμπωτά χαλύβδινα σκαλοπάτια προσφέρουν μια φαρδιά επιφάνεια πέλματος και προετοιμάζουν έναν άνετο τρόπο για εσάς από τον ένα όροφο στον άλλο. Στην επάνω πλευρά, είναι εξοπλισμένα με ελαφριά προεξοχές, που δημιουργούν μια μοντέρνα βιομηχανική εμφάνιση και ταυτόχρονα εξασφαλίζουν μικρότερο κίνδυνο ολίσθησης.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Χάλυβας |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | PVC γκρι, μαύρο ή άσπρο |
| Farbe Konstruktion | Γκρί |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 300,3 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 323,4 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 346,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 346,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | 130 x 130 εκ., 150 x 150 εκ., 170 x 170 εκ. |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 207-231 χιλ. |
| Βάθος απόδοσης | 19,6 εκ., 21,3 εκ., 22,3 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 29,6°, 25°, 21,9° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 1,5 χιλ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 12,7 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 5 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Βίντεο συναρμολόγησης





































































