SCALANT SCARVO M
Caracteristici:
- Scări cu un singur etaj
- Pentru înălțimi între 216 și 552 cm
- Diametrul exterior disponibil în Ø 130 cm, 160 cm, 180 cm și 225 cm
- Strat anticoroziune pentru protecție maximă împotriva ruginii
- Galvanizare cu scufundare la cald conform DIN ISO 1461
- Asamblare ușoară cu instrucțiunile noastre (aproximativ 2 persoane, aproximativ 1 zi)
Brand: SCALANT (EN)
Timpul de livrare: 2-6 săptămâni
Interval de prețuri: 1.545,00 € până la 6.375,00 €
Cu scara spiralată SCARVO M de la marca SCALANT, realizată din oțel galvanizat cu scufundare la cald, inclusiv platforme, poți conecta cu ușurință balconul cu zona grădinii. Pe lângă un design atractiv, SCARVO M se remarcă în primul rând prin funcționalitate maximă și asamblare rapidă și fără efort în aproape orice situație de terasă. Scara din oțel este potrivită pentru înălțimi utilizabile de la 216 cm și poate fi extinsă opțional până la 552 cm. SCARVO M poate fi configurat fie pe stânga, fie pe dreapta . Plasa expansivă antiderapantă a treptelor previne în mod fiabil bălțile și formarea gheții. Pentru și mai mult confort, poți alege acoperământul pentru trepte WPC de culoare antracit .
| Domeniu de aplicare | Exterior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Stânga și dreapta încolăcite |
| Material Stufen | Plasă extinsă, WPC |
| Tije de balustradă | Oțel galvanizat cu scufundare la cald, realizat din aluminiu anodizat |
| Material de fixare | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | Oțel galvanizat cu scufundare la cald, realizat din aluminiu anodizat |
| Farbe Konstruktion | Galvanizat |
| Durchmesser | 130 cm, 160 cm, 180 cm, 225 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 552 cm |
| Podest | Dreieck, Viereck (Eckeinbau) |
| Dimensiunile platformei | 67 x 67 cm, 82 x 82 cm, 95 x 95 cm, 118 x 118 cm |
| Deschiderea tavanului | Min. 135 x 135 cm, Min. 165 x 165 cm, Min. 185 x 185 cm, Min. 230 x 230 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 18 – 23 cm |
| Adâncimea performanței | 25 cm (la 130 cm), 28 cm (la 160 cm), 30 cm (la 180 cm), 28 cm (la 225 cm) |
| Stufenbreite | 110 cm, 65 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 100 cm, 55 cm, 70 cm, 80 cm |
| Capacitate de încărcare | 200 kg pe pas |









