MONACO
Caracteristici:
- Îmbunătățește vizual orice casă cu trepte rotunjite și balustradă elegantă
- Economisire suplimentară de spațiu datorită pașilor samba accesibili dintr-o singură parte
- Trepte din lemn de sau vopsite într-un aspect mai închis de nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, gri sau alb
- Poate fi montat drept sau ușor rotit spre stânga sau dreapta
- Înălțimea maximă a podelei: 316,4 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 750,00 € până la 1.150,00 €
Descriere:
Scara economisitoare de spațiu din Monaco combină cu măiestrie designul cu funcționalitatea. Cu treptele rotunjite și balustrada elegantă, scara de economisire a spațiului Monaco atrage extraordinar atenția în spațiul tău de locuit. În același timp, ocupă foarte puțin spațiu și poate fi instalat și în locuri foarte înguste și înguste.
Design flexibil:
Treptele unidirecționale ale Monaco sunt disponibile în două culori diferite. Dacă îți place mai ușor, cel mai bine este să folosești natural. Pe de altă parte, treptele pătate cu nuc sunt mai contrastante. În funcție de dorințele tale, poți alege între culorile negru, gri și alb pentru piesele metalice. Datorită elementelor flexibile de transport ale Monaco-ului, Monaco-ul poate fi montat drept sau ușor spre stânga sau dreapta.
Utilizare sustenabilă:
Metalul scării de economisire a spațiului din Monaco este dotat cu un strat pulberic de înaltă calitate, care nu doar că sporește vizual materialul, ci îl face și mai rezistent. Astfel, nu trebuie să-ți faci griji pentru zgârieturi sau uzură în utilizarea zilnică.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Drept |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Balustrada | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 293,8 cm, 13 trepte până la 316,4 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 316,4 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Deckenöffnung | 142,5 x 63,5 cm |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-22,6 cm |
| Adâncimea performanței | 21,0 cm |
| Stufenbreite | 60 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 60 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Înălțimea balustrada | 90 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |





















