STYLE TURN
Χαρακτηριστικά:
- Κομψή σκάλα εξοικονόμησης χώρου από την Αυστρία
- Δυνατότητα στροφής 90 μοιρών προς τα δεξιά ή προς τα αριστερά
- Σκαλοπάτια από ξύλο οξιάς σε φυσική εμφάνιση ή λεκιασμένα σε πιο σκούρα όψη καρυδιάς
- Μεταλλικά μέρη με βαφή πούδρας σε μαύρο, λευκό ή γκρι χρώμα
- Μεγάλη διάρκεια ζωής λόγω βαφής και βαφής πούδρας των εξαρτημάτων
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 327,6 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.300,00 € through 1.800,00 €
Περιγραφή:
Η Minka έχει σκεφτεί έξω από το κουτί με τη σκάλα Style Turn που εξοικονομεί χώρο. Αυτό συνοδεύεται από σκαλοπάτια που έχουν σχεδιαστεί για στροφή 90 μοιρών. Αυτό σας δίνει τη δυνατότητα να τοποθετήσετε τη σκάλα αριστερά ή δεξιά. Αυτό κάνει το Style Turn ένα πραγματικό διαστημικό θαύμα που φαίνεται επίσης κομψό.
Ευέλικτο σχέδιο:
Τα σκαλοπάτια του Style Turn είναι κατασκευασμένα από μασίφ ξύλο οξιάς. Λόγω του βερνικιού, τα σκαλοπάτια έχουν μια ελαφριά λάμψη, αλλά διατηρούν τη φυσική και φωτεινή τους εμφάνιση. Εάν προτιμάτε μια ελαφρώς πιο σκούρα εμφάνιση, μπορείτε επίσης να βάψετε τα σκαλοπάτια σε μια αριστοκρατική εμφάνιση καρυδιάς. Μπορείτε επίσης να επιλέξετε ανάμεσα σε διάφορες παραλλαγές για το χρώμα των ιμάντων και του κιγκλιδώματος: μαύρο, λευκό και γκρι είναι διαθέσιμα.
Βιώσιμη χρήση:
Η σκάλα Style Turn που εξοικονομεί χώρο χαρακτηρίζεται από την ποιότητα “Made-in-Austria”. Τα μεταλλικά μέρη είναι επικαλυμμένα με πούδρα από την ίδια τη Minka, γεγονός που εξασφαλίζει μεγάλη διάρκεια ζωής των υλικών. Δεδομένου ότι το ξύλο των σκαλοπατιών προέρχεται από ευρωπαϊκές χώρες και επομένως δεν έχει ήδη ταξιδέψει στα μισά του κόσμου, το Style Turn σκοράρει επίσης με καλό αποτύπωμα CO2.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Σχήμα L |
| Material Stufen | Οξιά – Καρυδιά, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κεντρική ράβδος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Χαμηλότερες συγχορδίες | Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Κουπαστή | Λακαρισμένη οξιά ή λεκιασμένη και βερνικωμένη οξιά σε καρυδιά |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια έως 304,2 cm, 13 σκαλοπάτια έως 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 196 x 75 cm |
| Treppengeländer | Διπλής όψης, Μονής όψης |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 17,2-23,4 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 16,3 εκ. |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Πραγματοποιήσεις
- Realisation Raumspartreppe Style
- Realisation Style
- Realizácia Style Bratislava_4
- Realizácia Style Bratislava_6
- Realizácia Style Bratislava_1
- Style Montované schody
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 7
- Realisation Minka Style
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 6
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 5
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 4
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 2
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 3
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
































































































