STYLE TURN
Caracteristici:
- Scară elegantă care economisește spațiu din Austria
- O virare de 90 de grade spre dreapta sau stânga posibilă
- Trepte din lemn de cu un aspect natural sau vopsite într-un aspect mai închis de nuc
- Părți metalice vopsite cu pulbere în negru, alb sau gri
- Durată de viață lungă datorită vopsirii și vopsirii cu pulbere a componentelor
- Înălțime maximă a podelei: 327,6 cm
Brand: Minka (AT)
Timp de livrare: 2-3 săptămâni
Interval de prețuri: 1.300,00 € până la 1.800,00 €
Descriere:
Minka a gândit în afara tiparelor cu scara care economisește spațiu Style Turn. Aceasta vine cu trepte concepute pentru o virare de 90 de grade. Acest lucru îți oferă opțiunea de a monta scara la stânga sau la dreapta. Acest lucru face ca Style Turn să fie un adevărat miracol spațial care arată și stilat.
Design flexibil:
Treptele Style Turn sunt realizate din lemn masiv de. Datorită lacului, treptele au o ușoară strălucire, dar își păstrează aspectul natural și luminos. Dacă preferi un aspect puțin mai închis, poți colora și treptele într-un aspect elegant de nuc. Poți alege și între mai multe variante pentru culoarea curelelor și a balustradei: negru, alb și gri sunt disponibile.
Utilizare sustenabilă:
Scara Style Turn, care economisește spațiu, se caracterizează printr-o calitate „Made-in-Austria”. Piesele metalice sunt vopsite cu pulbere chiar de Minka, ceea ce asigură o durată de viață lungă a materialelor. Deoarece lemnul treptelor provine din țări europene și, prin urmare, nu a călătorit deja până la jumătatea lumii, Style Turn are și o amprentă bună de CO2.
| Domeniu de aplicare | Interior |
|---|---|
| Fixare | Tavan |
| Execuție | Formă de L |
| Material Stufen | – Nuc, Fag |
| Tije de balustradă | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Spar central | Oțel vopsit cu pulbere în gri, negru sau alb |
| Acorduri joase | Oțel inoxidabil |
| Balustrada | lăcuit sau colorat și lăcuit de la nuc |
| Farbe Konstruktion | Alb, Grey, Negru |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 trepte până la 304,2 cm, 13 trepte până la 327,6 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 327,6 cm |
| Deckenöffnung | 196 x 75 cm |
| Treppengeländer | Cu două fețe, Pe o singură față |
| Înălțimea pantei pe treaptă | 17,2-23,4 cm |
| Adâncimea performanței | 16,3 cm |
| Stufenbreite | 70 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 70 cm |
| Forța treptelor | 3,5 cm |
| Diametrul balustrada | 4 cm |
| Înălțimea balustrada | 100 cm |
| Capacitate de încărcare | 800 kg / scări 200 kg / treaptă |
Documentație tehnică
Realizări
- Realisation Raumspartreppe Style
- Realisation Style
- Realizácia Style Bratislava_4
- Realizácia Style Bratislava_6
- Realizácia Style Bratislava_1
- Style Montované schody
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 7
- Realisation Minka Style
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 6
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 5
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 4
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 2
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 3
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
- Minka Realisierung Mittelholmtreppen Style 1
































































































