SPINO SINKIN VÄRI
Ominaisuudet:
- Moderni ulkoportaikko silmänkiinnityksenä jokaisessa puutarhassa
- Osien kaksoissuojaus: galvanoitu ja jauhemaalattu
- Kolme värivaihtoehtoa: musta, antrasiitti tai valkoinen
- Ruostumattomasta teräksestä valmistetut alaputket, käsi valmistettu tukevasta PVC:stä
- Saatavilla neljässä halkaisijassa: 120, 140, 160 tai 180 cm
- Suurin lattiakorkeus: 352,5 cm
Brändi: Minka (AT)
Toimitusaika: 2–3 viikkoa
Hintaluokka: 1.800,00 € - 2.800,00 €
Kuvaus:
Ulkoportaikko Spino Zink Color on todellinen silmiinpistävä jokaisessa puutarhassa. Tukevan galvanoidun teräsrakenteen ja eri väristen jauhemaalauksen ansiosta se yhdistää taitavasti toiminnallisuuden ja muotoilun.
Joustava suunnittelu:
Spino Zink Color -kierreportaiden teräsosat eivät ole pelkästään galvanoituja, vaan myös jauhemaalattuja. Valittavana on kolme eri väriä: musta, antrasiitti ja valkoinen. Muovinen käsikaide on samanvärinen, ja alemmat hihnat on valmistettu ruostumattomasta teräksestä. Riippuen siitä, kuinka paljon tilaa ulkona on, halkaisijat 120, 140, 160 tai 180 cm tulevat kyseenalaisiksi.
Kestävä käyttö:
Teräsosien galvanointi ja lisäjauhemaali suojaavat materiaalia kahdesti. Tämä tarkoittaa, että Spino Zink Color -ulkoportaat kestävät korroosiota ja erilaisia ympäristövaikutuksia. Niittiportaat ja vakaa alajänteen kaide mahdollistavat aina liukumattoman ja turvallisen portaiden nousun.
| Soveltamisalaisuus | Ulkonäkö |
|---|---|
| Kiinnitys | Katto |
| Teloitus | Vasen ja oikea kierretty |
| Material Stufen | Teräs |
| Kaidetankot | Galvanoitu teräs ja jauhemaalattu harmaaksi, mustaksi tai valkoiseksi |
| Karan putki | Galvanoitu teräs ja jauhemaalattu harmaaksi, mustaksi tai valkoiseksi |
| Alemmat soinnut | Ruostumaton teräs |
| Kaide | PVC, musta tai valkoinen |
| Farbe Konstruktion | Harmaa, Musta, Valkoinen |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm, 180 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 askelmaa + alusta jopa 305,5 cm, 13 askelmaa + alusta jopa 329 cm, 14 askelmaa + alusta jopa 352,5 cm |
| Maximale Geschoßhöhe | Bis 352,5 cm |
| Kattoaukko | 130 x 130 cm, 150 x 150 cm, 170 x 170 cm, 185 x 180 cm |
| Kaltevuuden korkeus per askel | 190–235 mm |
| Suorituskyvyn syvyys | 19,6 cm, 21,3 cm, 22,3 cm, 23,3 cm |
| Pyörimiskulma per vaihe | 29,6°, 25°, 21,9°, 19,4° |
| Laiturin leveys | 65 cm, 75 cm, 85 cm, 95 cm |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm, 90 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm, 78,6 cm |
| Askeleen voimakkuus | 3 mm |
| Karan halkaisija | 10,8 cm |
| Käsijohteen halkaisija | 4 cm |
| Kaidevarren halkaisija | 2,2 cm |
| Kaiteen korkeus | 100 cm |
| Kuormituskapasiteetti | 800 kg / portaat 200 kg / askel |
Tekninen dokumentaatio
Einbauanleitung_Spino Sinkin väri
Konfigurationen_Rondo-Spino_120 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_140 cm
Konfigurationen_Rondo-Spino_160 cm
Kokoonpanovideo






