SPIRAL EFFECT
Χαρακτηριστικά:
- Διαχρονική και στιβαρή σπειροειδής σκάλα
- Τέσσερις χρωματικές επιλογές για τα ξύλινα σκαλοπάτια: οξιά, καρυδιά, δρυς και λευκό
- Μεταλλικά στοιχεία με βαφή πούδρας σε μαύρο, γκρι ή λευκό
- Στιβαρό κιγκλίδωμα ράβδου με κουπαστή αλουμινίου
- Διατίθεται σε διαμέτρους 120, 140 και 160 cm
- Μέγιστο ύψος δαπέδου: 352,5 cm
Μάρκα: Μίνκα (AT)
Χρόνος παράδοσης: 2-3 εβδομάδες
Price range: 1.335,00 € through 2.635,00 €
Περιγραφή:
Το Spiral Effect συνδυάζει επιδέξια το ξύλο και το μέταλλο για να δημιουργήσει μια καλλίγραμμη σπειροειδή σκάλα που προσελκύει την προσοχή όλων. Χάρη στο ευρύ φάσμα επιλογών προσαρμογής, μπορείτε να προσαρμόσετε το Spiral Effect στην εσωτερική σας διακόσμηση με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Ωστόσο, δεν σκοράρει μόνο με μια μεγάλη ποικιλία χρωμάτων, αλλά και με ένα ιδιαίτερα σταθερό κιγκλίδωμα με κουπαστή αλουμινίου.
Ευέλικτο σχέδιο:
Για τα ξύλινα σκαλοπάτια του Spiral Effect, μπορείτε να επιλέξετε ανάμεσα σε οξιά, λεκιασμένη οξιά σε καρυδιά, δρυς και λευκή λακαρισμένη οξιά. Τα χαλύβδινα στοιχεία και η κουπαστή αλουμινίου μπορούν να βαφτούν με πούδρα σε μαύρο, γκρι ή λευκό. Αλλά όχι μόνο τα χρώματα μπορούν να προσαρμοστούν ξεχωριστά στις επιθυμίες σας, αλλά έχετε επίσης ένα ορισμένο περιθώριο όσον αφορά το μέγεθος. Η σπειροειδής σκάλα Spiral Effect διατίθεται σε τρεις διαμέτρους: 120, 140 και 160 cm.
Βιώσιμη χρήση:
Τα βήματα του Spiral Effect καλύπτονται με φινίρισμα βαφής υψηλής ποιότητας. Αυτό παρέχει μια ελαφριά λάμψη και, πάνω απ ‘όλα, προστασία από τη φθορά και τις γρατσουνιές. Τα μεταλλικά μέρη είναι επιφανειακά φινιρισμένα από τη Minka στο εσωτερικό τμήμα βαφής πούδρας. Χάρη στα υλικά υψηλής ποιότητας, το Spiral Effect είναι μια εξαιρετικά ανθεκτική σπειροειδής σκάλα.
| Πεδίο εφαρμογής | Εσωτερικό |
|---|---|
| Στερέωση | Οροφή |
| Εκτέλεση | Αριστερά και δεξιά κουλουριασμένα |
| Material Stufen | Δρυς, Οξιά – Καρυδιά, Οξιά – Λευκό, Φηγός |
| Ράβδοι κιγκλιδώματος | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Σωλήνας ατράκτου | Ατσάλι με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Κουπαστή | Αλουμίνιο με ηλεκτροστατική βαφή πούδρας σε γκρι, μαύρο ή λευκό |
| Farbe Konstruktion | άσπρο, Γκρί, Μαύρο |
| Durchmesser | 120 cm, 140 cm, 160 cm |
| Geschoßhöhe / Anzahl Stufen | 12 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 305,5 cm, 13 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 329 cm, 14 σκαλοπάτια + πλατφόρμα έως 352,5 cm |
| Μέγιστο Ύψος Δαπέδου | Έως 352,5 cm |
| Άνοιγμα οροφής | Ελάχιστο 125 x 125 cm, Ελάχιστο 145 x 140 cm, Ελάχιστο 165 x 160 cm |
| Ύψος κλίσης ανά βήμα | 19,0 – 23,5 εκ. |
| Βάθος απόδοσης | 21,0 εκ., 23,6 εκ., 24,4 εκ. |
| Γωνία περιστροφής ανά στάδιο | 30,2°, 26,2°, 22,2° |
| Πλάτος πλατφόρμας | 65 εκ., 75 εκ., 85 εκ. |
| Stufenbreite | 60 cm, 70 cm, 80 cm |
| Freie Durchgangsbreite | 48,6 cm, 58,6 cm, 68,6 cm |
| Δύναμη βήματος | 3,5 εκ. |
| Διάμετρος ατράκτου | 10,8 εκ. |
| Διάμετρος κουπαστής | 4 εκ. |
| Διάμετρος ράβδου κιγκλιδώματος | 2,2 εκ. |
| Ύψος κιγκλιδώματος | 100 εκ. |
| Ικανότητα φόρτωσης | 800 kg / σκάλες 200 kg / σκαλοπάτι |
Τεχνική τεκμηρίωση
Einbauanleitung_Spiral Αποτέλεσμα
Konfiguration_Venezia-Spiral_120 cm
Konfiguration_Venezia-Spiral_140 εκ

















































